Uplynulé pochody - informace před zahájením

XIV. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 18.09.2021

Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015I v roce 2021 se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami", jen letos bude opět trochu omezen díky koronaviru.

  Odjezdy autobusu na trasu:
 • 8:30 - jen tento autobus naváží hlavně na trasu 20 km, samozřejmě veze i trasu 13 km
 • 10:00 - tento autobus naváží jen na trasu 13 km !
Pokud se rozhodnete jít nejdelší trasu, doporučujeme přijít co nejdříve. Naopak na nejkratší trasu lze přijít až později.

Zajímavosti na trase: zámek Jezeří, zámek Červený Hrádek, VD Jirkov, Podkrušnohorský přivaděč, skautské občerstvovací stanoviště (opékání buřtů) V cíli: bramboračka pro účastníky zdarma .

.....

 

XIII. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 19.09.2020

Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015I v roce 2020 se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami", jen letos bude trochu omezen díky koronaviru.

  Odjezdy autobusu na trasu:
 • 8:30 - jen tento autobus naváží hlavně na trasu 20 km, samozřejmě veze i trasy 13 a 17 km
 • 10:00 - tento autobus naváží jen na trasy 13 a 17 km !
Pokud se rozhodnete jít nejdelší trasu, doporučujeme přijít co nejdříve. Naopak na nejkratší trasu lze přijít až později.

Zajímavosti na trase: NPR Novodomská rašeliniště, Dieterova štola, malebné údolí říčky Kameničky, VD Kamenička (bez vody), Bezručovo údolí - nejdelší údolí Krušných hor.

Na trase budou kontroly, na kterých ale letos nezajišťujeme občerstvení. Bude ale možné si.....

 

XII. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 21.09.2019

Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami", jen letos to je o týden později.

  Odjezdy autobusu na trasu:
 • 8:30 - jen tento autobus naváží i na trasu 24 km, samozřejmě veze i trasy 10 a 16 km
 • 9:45 - tento autobus naváží jen na trasy 10 a 16 km !
Pokud se rozhodnete jít nejdelší trasu, doporučujeme přijít co nejdříve. Naopak na nejkratší trasu lze přijít až později.

Zajímavosti na trase: rozhledna Hláska, Helenčiny vodopády, kostel v Květnově, Muzeum opevnění a hlavně krásné výhledy do krajin Krušných hor.

Na trase budou 2 kontroly, kde bude možné zakoupit občerstvení i opéct vuřt......

 

XI. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 15.09.2018

Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami.

Letošní pochod se vyznačuje hned dvěma novinkami. Tou první je obrácení směru návozu účastníků - z místa startu se jde pěšky do terénu, z místa cíle (kterým je Blatno) bude odvoz realizován autobusy.

Druhou novinkou je to, že nebudeme vařit bramboračku. V cíli samozřejmě bude k dostání občerstvení, zejména chleba se sádlem - a je možné samozřejmě využít i služby obou místních restaurací.

Autobusy z Blatna budou vyjíždět ve 12:30, 14:00, 16:00 a pojedou do místa startu. Mezitím je možné využít i linkové autobusy DÚK s odjezdy ve 13:24 a 17:24 (cena 21.- Kč).
Mezi odjezdy autobusů a.....

 

Jubilejní X. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 16.09.2017

Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami.

Pochodníci budou opět vyváženi do hor autobusy, tentokrát na východní stranu. Z toho důvodu bude cíl opět v Jirkově u starého nádraží, odkud se každý musí dopravit domů sám.

Odjezdu autobusů od startu jsou v 8:15, 8:45 a v 9:30, kdy bude také uzavřen start.
Prosíme účastníky, kteří chtějí zejména na nejdelší trasu, aby využili pokud možno prvního odjezdu, účastníci nejkratší trasy aby jeli posledním autobusem......

 

IX. ročník pochodu Krušnohorské šlápoty - 17.09.2016

Vlčata kdesi v lese na pochodu v roce 2015Jako každý rok v září, i letos se půjde turistický pochod "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami.

Trasy budou letos čtyři - nejdelší 24 km, střední 18 km, krátká 12 km a letošní novinkou je superkrátká - 8 km.
To proto, že letos budou pochodníci vyváženi autobusem na III. mlýn a odtud půjdou úplně novými cestičkami po svých trasách. Superkrátká trasa tedy povede ze III. mlýna přímo do Chomutova po modré značce nebo cyklostezce - chceme tímto umožnit účast i maminkám s kočárky, neboť ostatní trasy to neumožní. .....

 

VIII. ročník Krušnohorských šlápot - 12.09.2015

Čáp na kontrole pod křímovskou hrází na jednom z minulých ročníků.Letošní ročník je plánován již na první polovinu září a účastníky bude do hor opět vozit kyvadlový autobus.

*) letos poprvé je přesunut start k novému vchodu do kluboven - vpravo od hlavního vchodu školy, pak za roh doleva a ke schodům (viz mapka v sekci kontakt)

Trasy budou celkem tři - 24 km, 16 km a 12 km. Zjistili jsme, že nám pomalu začínají "docházet" trasy, nicméně se podařilo najít cesty, kudy pochod ještě nešel - a pokud ano, tak v opačném směru a jen částečně.
Z toho důvodu je ale naplánován konec pochodu v Jirkově - u starého nádraží (a zároveň i skautské klubovny). Účastníci se pak musejí dopravit do Chomutova sami vlakem, či MHD.
Další drobnou změnou.....

 

Krušnohorské šlápoty - 20.09.2014

Na startu pochodu před ZŠ Duhová cesta7. ročník turistického pochodu na Chomutovsku

Letošní ročník Vás provede Krušnohořím severně od Chomutova – navštívíte například vodní díla Křimova a Kamenička, Bezručovo údolí vyhlášené pro své přírodní a krajinné hodnoty za přírodní park a památku, poutní kostel v obci Květnov, 400 let starou památnou lípu u Šerchova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění včetně muzea Na Kočičáku, ale hlavně strávíme sobotu v přírodě Krušných hor.
Před cílem bude připraveno ohniště, kde si budou moci účastníci opéct buřty.

Mapa KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko.

Odjezdy ky.....

 

VI. ročník Krušnohorských šlápot - 21.09.2013

Pohled na cíl pochodu v roce 2012V roce 2013 bude pochod v sobotu 21. září.

Letošní ročník Vás provede Krušnohořím západně od Chomutova – navštívíte například malebné údolí Prunéřovského potoka vyhlášeného za přírodní park, památné smrky a lípu, hrad Hasištejn, rozhlednu na Skřivánčím vrchu u Málkova nebo pozůstatky prvorepublikového vojenského opevnění, ale hlavně strávíme sobotu v přírodě Krušných hor.
Před cílem bude připraveno ohniště, kde si budou moci účastníci opéct buřty.
Mapa KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko.

Odjezdy kyvadlového autobusu od školy budou v 8:30, 9:00 a 9:30.
Pochodníkům, kteří chtějí jít delší trasy, doporučujem.....

 

V. ročník Krušnohorských šlápot - 15.09.2012

Cedulka na startu pochodu v roce 2011.Tento ročník bude tak trochu jubilejní - bude se pořádat již popáté...

Letos se podíváme do severozápadní část.i Krušnohoří.
Pojďte s námi projít krásnou podzimní přírodu. Na začátek trasy vyjedete připraveným autobusem a pak už Vás čeká jedna z Krušnohorských cest, můžete si vybrat přesně tu svou. Jsou pro Vás připraveny tři - o délce 23, 18 a 12 km. Provedou Vás zaniklou obcí Menhartice, kde se můžete zastavit některého ze 3 pramenů, dále můžete navštívit kaskádové Medvědí vodopády s výškou 5 a 6 metrů a které rozhodně stojí za návštěvu. Všechny trasy prochází přes vodní dílo Křimov, kde bude možnost navštívit krásnou betonovou přehradu z let 1953-1958 a d.....

 

4. ročník "Krušnohorských šlápot" - 24.09.2011

Televizní vysílač na Jedláku - ilustrační fotoLetošní ročník nás zavede severovýchodně od Chomutova a do hor bude pochodníky vyvážet kyvadlový autobus...

Start bude u bývalé chomutovské 9. základní školy v Havlíčkově ulici 3675 (zastávka linek MHD č.1, 2 a 6 „Kostnická škola“, blízko je i zastávka trojky „Pošta 3“).
Na startu vyplníte přihlášku (jednotlivce nebo hromadnou), dostanete startovní lístek a popis vybrané trasy. Pak vyčkáte odjezdu kyvadlového autobusu, který Vás odveze do hor až na začátek příslušné trasy.

Plánované odjezdy autobusu jsou v 8:30 a v 9:45, poté bude start uzavřen. V případě, že by zájem přihlášených přesáhl kapacitní možnosti těchto jízd, bude následně vypraven ještě jeden spoj.

Cíl bude letos pop.....

 

3. ročník "Krušnohorských šlápot" - 02.10.2010

Záběr na značení šlápot v terénu.Chomutovské skautské středisko „Český lev“ pořádá dne 2.10.2010 v Chomutově třetí ročník dálkového pochodu „Krušnohorské šlápoty“ aneb "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami". Letošní přesun termínu ze září na říjen byl způsoben stěhováním našich klub

Dálkový pochod není závodem, časové limity jsou stanoveny pro normální pochodové tempo. Čas ani pořadí není rozhodující. Důležité je pouze, aby účastníci prošli celou trať a odnesli si trvalé vzpomínky na hezky prožitý den.
Podmínkou účasti je pouze dobrý zdravotní stav, pochod absolvuje každý na vlastní nebezpečí. Pro účastníky doporučujeme mapu KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko. Věk účastníků není omezen, psi jsou vítáni (možnost získání diplomku i pro ně).
Start bude letos poprvé jinde - u chomutovské 9. základní školy v Havlíčkově ulici 3675 (zastávka linek MHD č.1.....

 

2. ročník "Krušnohorských šlápot" - 19.09.2009

Ilustrační foto květnovského kostela.Chomutovské skautské středisko „Český lev" pořádá dne 19.9.2009 v Chomutově dálkový pochod „Krušnohorské šlápoty" aneb "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami".

Letos se jedná o II. ročník a k jeho realizaci nás vedl ohlas na loni pořádaný I. ročník. V minulosti neměly dálkové pochody v našem regionu velkou tradici. Chceme proto navázat na příznivě hodnocený loňský ročník a znovu zorganizovat akci pro veřejnost, která bude mít rekreační, zdravotní a poznávací charakter a spojit jí s návštěvou krásné přírody i zajímavých míst v okolí města.

Dálkový pochod není závodem, časové limity jsou stanoveny pro normální pochodové tempo. Čas ani pořadí není rozhodující. Důležité je pouze, aby účastníci prošli celou trať a odnesli s.....

 

1. ročník "Krušnohorských šlápot" - 13.09.2008

Hráz přehrady Kamenička v Krušných horách.Pokud byste chtěli strávit celý den v nádherné podzimní přírodě a současně vidět starobylou přehradní nádrž, předválečné vojenské opevnění nebo přípravu pitné vody, přijeďte v sobotu 13. září 2008 do Chomutova.

Článek z novin:

Koná se tu dálkový pochod, který se jmenuje „Krušnohorské šlápoty – aneb z Chomutova do Chomutova Krušnými horami“. Jak napovídá název, start i cíl jsou v Chomutově – u Domu dětí a mláděže v Jiráskově ulici 4140 (stanice městského bus č.3) a trasy vedou asi nejzajímavějším horským okolím města.
Půjdete přes Svatou Annu a vrch Kočičák s řadou malých pevnůstek, uvidíte ranč u Matěje a horskou obec Blatno. Rozlehlými lesy pak sestoupíte do údolí Kamenického potoka, jehož tok je zastaven od roku 1904 překrásnou přehradou Kamenička. Údolím plným vzros.....