Pochody které už jsou za námi (psáno po pochodu)

VIII. ročník Krušnohorských šlápot - 12.09.2015

Účastníci pochodu na kontrole pod Jindřišskou.Sobota 12.9. proběhla ve znamení VIII. ročníku dálkového pochodu Krušnohorské šlápoty. Jeho původní podtitulek jsme museli změnit na „z Chomutova do Jirkova Krušnými horami“, neboť konec byl po třech letech opět v Jirkově.

I když v organizátorech hlodaly pochyby, zda se podaří najít nějaké nové trasy, vyšlo to téměř stoprocentně. Až na drobné úseky, kde se šlo v „dřevních“ dobách pochodu a ještě obráceně to byly úplně nové trasy.

Pochodníky z místa startu vyvážely do hor kyvadlové autobusy. První dva byly zcela zaplněny, třetí spoj již jen zčásti – ale celkem jelo a šlo 120 účastníků. Což je po loňském ročníku významný nárůst, rekord z roku 2012 (154 lidí) jsme ale nepřekonali.

Trasy byly tři – nejkratší na 12 km byla i nejvíce obsazená, středních 16 km absolvovalo o něco méně zájemců a nejdelších 24 dal.....

 

Krušnohorské šlápoty - 20.09.2014

Kontrola na Hrádečné. O skautky z Chomutova pečuje Marťan s Lenkou (=MarLenka)Letošní sedmý ročník Krušnohorských šlápot, prošel severní částí Krušnohoří.

Dálkový pochod pořádalo skautské středisko Český lev Chomutov. Akci navštívilo 86 účastníků a 7 pejsků, pochodníci využili možnost projít si se skauty krásnou podzimní přírodu, bohužel letos nepřálo počasí a tak odpolední část pochodu propršela. Ovšem i přes nepřízeň počasí, pochod dokončilo 83 účastníků, za což jim náleží poklona.
Jako obvykle byly připraveny 3 různé délky tras a tak si každý mohl vybrat přesně tu svou, na pochodníky čekaly trasy o délce 13, 17 a 22 km.
Během pochodu návštěvníci mohli navštívit, například vodní díla Křimov a Kamenička, Bezručovo údolí vyhlášené pr.....

 

VI. ročník Krušnohorských šlápot - 21.09.2013

Kontrola pod Menharticemi v roce 2012Pochod Krušnohorské šlápoty proběhl již po šesté, trasy vedly západně od Chomutova.

Letošní šestý ročník pochodu Krušnohorské šlápoty, pořádali jako již tradičně skauti z chomutovského střediska Český lev.
V sobotu 21.09.13 bylo vše připraveno, oproti loňským zkušenostem jsme raději přidali ještě jeden autobus, který dopravoval účastníky na start pochodu, aby měl každý dostatek prostoru.
Bohužel jediné co jsme zařídit nemohli, bylo počasí, to bohužel nevyšlo tak jak jsme si přáli, bylo zataženo a místy i pršelo, přesto se pochodu zúčastnilo 108 lidí.
Na účastníky čekaly 3 různě dlouhé trasy, mohli si vybrat z 12, 18 a 23 km, letos byl největší zájem o trasu 12 km.....

 

V. ročník Krušnohorských šlápot - 15.09.2012

Na kontrole po Křímovskou hrází se setkaly všechny tři trasy.Nad Chomutovem již po páté prošly Krušnohorské šlápoty

Letos po páté pořádali skauti z chomutovského střediska Český lev pochod Krušnohorské šlápoty. V sobotu 15. 9. byly připraveny 3 různě dlouhé trasy, které účastníky provedly severozápadní části Krušnohoří. Po vyřízení potřebných formalit na startu vyjeli všichni autobusem do hor, kde byli vysazeni dle výběru své trasy.

Velice nás těší neustále narůstající zájem veřejnosti o náš pochod, neboť v roce 2008 jsme začínali s 35 účastníky, letos se sešlo rekordních 154 lidí. Tento počet lehce zkomplikoval dopravu, autobus byl zcela přeplněn. Za to se účastníkům omlouváme, ale opravdu se nedal předpokládat tak velký zájem. Příští rok přidáme ještě jeden autobus, aby byla i cesta s ním příjemná.

Co se týče tras, byly připraveny tři o délkách 23, 18 a 12 km. Nejhezčí trasa byla ta nejdelší - tedy 23 km a bylo to znát i na zájmu lidí. Nejdelší trasu si vybralo 62 lidí, na osmnáctku šlo jen 11 a na 12 km trasu vy.....

 

4. ročník "Krušnohorských šlápot" - 24.09.2011

Pochodníci právě prošli kontrolou pod Pyšnou...IV. ročník Krušnohorských šlápot byl téměř masový

V sobotu 24.9. odstartovali skauti z chomutovského střediska „Český lev“ čtvrtý ročník pochodu Krušnohorské šlápoty. Jeho podtitulek je „Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami“ a cílem snažení jeho organizátorů je každý rok vymyslet nové trasy a umožnit tak účastníkům poznat bližší i vzdálené okolí města „ze všech stran“. Aby se pochodníci co nejdříve dostali do lůna přírody a nemuseli po startu zbytečně procházet městskou aglomerací, byli po vyřízení startovních formalit odváženi kyvadlovým autobusem ven přímo do Krušných hor.
Jestliže se v minulých ročnících účastnilo nejvíce 70 pocho.....

 

3. ročník "Krušnohorských šlápot" - 02.10.2010

Na jedné z kontrol kousek od dálničního mostu Hačka.Tento rok jsme vůbec nevěděli, zda dokážeme pochod uspořádat.

V obvyklém termínu pochodu jsme totiž museli opustit původní klubovnu a přestěhovat se se vším všudy na nové působiště do 9. ZŠ v Havlíčkově ulici.
Nicméně koncem září bylo vše na místě, lidé volali, že chtějí pochod, takže jsem ho sice později – ale přece jen uspořádali – vyšlo to až na sobotu 2.10. 2010.
Letos jsme také měli méně peněz, takže nebylo možné použít autobus pro rozvoz pochodníků. Bylo nutno vymyslet trasy tak, aby se pokud možno nešlo celou cestu Bezručákem a aby trasy pochodu byly nové.
I to se podařilo – od startu vedly obě letošní trasy po žluté značce na Hradi.....

 

2. ročník "Krušnohorských šlápot" - 19.09.2009

Kail s Polívkou a vlčata na trase pochodu.V sobotu 19.9. odstartovali skauti z chomutovského střediska „Český lev“ druhý ročník pochodu Krušnohorské šlápoty. Jeho podtitulek je „Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami“ a cílem snažení jeho organizátorů je každý rok vymyslet nové trasy a umožnit tak účastníkům poznat bližší i vzdálené okolí města „ze všech stran“.

Aby se pochodníci co nejdříve dostali do lůna přírody a nemuseli po startu zbytečně procházet městskou aglomerací, byli po vyřízení startovních formalit odváženi kyvadlovým autobusem ven - letos to bylo převážně do Boleboře, pouze trasa 30 km začínala již na okraji Jirkova. Byla připravena ještě osmikilometrová trasa, vedoucí z Jirkova jako příměstská, na tu se však nikdo nepřihlásil a v budoucích ročnících již nebude.
Start byl v chomutovském DDM od 8 do 10 hodin. Ve čtvrt na devět vyjíždí první plně obsazený autobus. V Jirkově v Jiráskově ulici vystupují jediní dva účastníci .....

 

1. ročník "Krušnohorských šlápot" - 13.09.2008

Bunkr Řopík na Kočičáku u Chomutova.V roce 2008 jsme zájemcům chtěli nabídnout co možná nejvíce zajímavosti – šlo nám o přilákání lidí. Takže jsme navázali spolupráci s Klubem vojenské historie NORD-SEVER, jehož členové pro účastníky šlápot otevřeli Řopík a my jsme přes něj směrovali prakticky všechny trasy.

Oslovili jsme Povodí Ohře a výsledkem jednání byla možnost exkurze na jedné z perel Krušných hor – přehradě Kamenička. Do třetice mohli pochodníci nahlédnout do útrob úpravny vody na III. mlýně a nechat se zde provést i s odborným výkladem. Všechny tři lokality byly přístupné jen pro účastníky pochodu a otevřené kvůli nim.
Trasy byly vesměs směrovány z Chomutova k Řopíku a dále do hor – nejdelší o délce 30 km šla od Řopíku do Hrádečné, Šerchova, přes Květnov do Blatna, odtud daleko do hor až k Bukům nad Kameničkou, pak k přehradě a přes tři mlýny Bezručovým údolím zpět. Další dl.....