3. ročník "Krušnohorských šlápot" - 02.10.2010 - informace před pochodem

Záběr na značení šlápot v terénu.Chomutovské skautské středisko „Český lev“ pořádá dne 2.10.2010 v Chomutově třetí ročník dálkového pochodu „Krušnohorské šlápoty“ aneb "Z Chomutova do Chomutova Krušnými horami". Letošní přesun termínu ze září na říjen byl způsoben stěhováním našich klub

Místo startu: Chomutov, Havlíčkova 3675 - 9. ZŠ .       Start otevřen od: 08:30 do: 09:30
Cíl: Chomutov, Havlíčkova 3675 - 9. ZŠ

Základní startovné: 30 Kč, děti do 7 let: 15 Kč, skauti: 25 Kč, pes (s nárokem na diplom): 5 Kč

    Trasy:
  • 12 km    Hradiště u Černovic - hájovna Strážky - Kačák - Chomutov
  • 18 km    Hradiště u Černovic - Strážky - Domina - Bezručovo údolí - Chomutov

Přiložené zvadlo nebo plakát si můžete stáhnout zde.

Dálkový pochod není závodem, časové limity jsou stanoveny pro normální pochodové tempo. Čas ani pořadí není rozhodující. Důležité je pouze, aby účastníci prošli celou trať a odnesli si trvalé vzpomínky na hezky prožitý den.
Podmínkou účasti je pouze dobrý zdravotní stav, pochod absolvuje každý na vlastní nebezpečí. Pro účastníky doporučujeme mapu KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko. Věk účastníků není omezen, psi jsou vítáni (možnost získání diplomku i pro ně).
Start bude letos poprvé jinde - u chomutovské 9. základní školy v Havlíčkově ulici 3675 (zastávka linek MHD č.1, 2 a 6 „Kostnická škola“, blízko je i zastávka trojky „Pošta 3“) - v sobotu 2.10. od 8:30 do 9:30 hodin, cíl bude na stejném místě, tj. opět u školy.
Občerstvení na trase: doporučujeme vzít jídlo a pití s sebou, letošní trasy totiž vedou převážně „pustinou“. První možnost narazit na restauraci bude vlastně až v Bezručově údolí. Na jedné ze dvou kontrol bude možnost zakoupení kávy, limonády a chleba se sádlem (i cibulí), na druhé totéž – navíc tu ještě bude možnost opéct si špekáček – ten si můžete buď přinést vlastní, nebo zakoupit na místě.V cíli bude připraven teplý čaj a pravá skautská bramboračka.
Každému, kdo dokončí pochod, zaručujeme nejen radost z dosaženého výkonu, ale každý také obdrží pamětní diplom. Dále bude odměněn nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastník. Diplomy budou připraveny v případě zájmu i pro psy.
Zavazadla bude možno uložit v prostoru startu.

Letošní ročník nás provede Krušnohořím na západ od Chomutova – uvidíte Hradiště u Černovic, Strážky a Dominu. Pochodníci během své cesty několikrát přetnou také historickou železniční trať Chomutov – Vejprty z roku 1872.
Prezentace bude provedena vyplněním přihlášky na startu pochodu, startovné činí 30,- Kč, děti do 7 let 15.- Kč, skauti 25.- Kč, pes (s nárokem na diplom) 5.- Kč.
Každá přihláška na pochod půjde do slosování o ceny – ty byly věnovány sponzory pochodu.
Trasy jsou letos plánovány jen dvě - v délce 12 km a 18 km. Tyto kilometráže byly v minulosti nejvíce obsazované, zatímco o kratší či delší trasy byl zájem žádný či minimální.