4. ročník "Krušnohorských šlápot" - 24.09.2011 - informace před pochodem

Televizní vysílač na Jedláku - ilustrační fotoLetošní ročník nás zavede severovýchodně od Chomutova a do hor bude pochodníky vyvážet kyvadlový autobus...

Místo startu: Chomutov, Havlíčkova 3675 - býv. 9. ZŠ.       Start otevřen od: 08:00 do: 09:45
Cíl: Jirkov, vlakové nádraží - Chomutovská ulice

Základní startovné: 30 Kč, děti do 7 let: 15 Kč, skauti: 25 Kč, pes (s nárokem na diplom): 5 Kč

    Trasy:
  • 12 km    Lesná - Drmaly - Červený Hrádek - Jirkov
  • 20 km    Nová Ves v Horách - Horní Jiřetín - Jezeří - Vysoká Pec - Červený Hrádek - Jirkov
  • 25 km    Hora Sv. Kateřiny - Nová Ves v Horách - Horní Jiřetín - Jezeří - Vysoká Pec - Červený Hrádek - Jirkov
                       Mohou se zúčastnit i rodiče

Přiložené zvadlo nebo plakát si můžete stáhnout zde.

Start bude u bývalé chomutovské 9. základní školy v Havlíčkově ulici 3675 (zastávka linek MHD č.1, 2 a 6 „Kostnická škola“, blízko je i zastávka trojky „Pošta 3“).
Na startu vyplníte přihlášku (jednotlivce nebo hromadnou), dostanete startovní lístek a popis vybrané trasy. Pak vyčkáte odjezdu kyvadlového autobusu, který Vás odveze do hor až na začátek příslušné trasy.

Plánované odjezdy autobusu jsou v 8:30 a v 9:45, poté bude start uzavřen. V případě, že by zájem přihlášených přesáhl kapacitní možnosti těchto jízd, bude následně vypraven ještě jeden spoj.

Cíl bude letos poprvé jinde než v Chomutově – u jirkovského nádraží. Toto místo bylo zvoleno proto, aby účastníci zbytečně nepochodovali městskou aglomerací (je odtud spojení vlakem prakticky kamkoliv nebo kousek v Nových Ervěnicích je stanice MHD - trolejbusy a autobus č. 1). Ze stejného důvodu budou pochodníci opět z místa startu odváženi kyvadlovýcm autobusem přímo do hor.
Pro účastníky doporučujeme mapu KČT č. 5 – Krušné hory – Chomutovsko a Mostecko. Věk účastníků není omezen, psi jsou samozřejmě vítáni.
Občerstvení na trase: doporučujeme vzít jídlo a pití s sebou. Restaurace jsou v Lesné, ve Vysoké Peci a v Jirkově. Na kontrolách bude také možnost zakoupení kávy, limonády drobného občerstvení a chleba se sádlem (i cibulí).V cíli bude připraven teplý čaj a pravá skautská bramboračka.
Pro každého je zase připraven pamětní diplom. Dále bude odměněn nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastník. Diplomy budou připraveny v případě zájmu i pro psy.
Letošní ročník nás provede Krušnohořím na východ od Chomutova a zabrousíme i do mosteckého okresu – uvidíte Lesnou, Jedlovou horu, případně i Jezeří a projdete se na podél rezervace Jezerka - musíte ovšem počítat místy se značným převýšením. Ještě před příchodem do Jirkova půjdete přes zámek Červený Hrádek, kde bude nejen poslední kontrola, ale pro účastníky pochodu ještě zdarma prohlídka mechanického betlému.
Jízdné kyvadlovým autobusem je zahrnuto ve startovném, od cíle ale musí dojet každý individuálně veřejnou dopravou.
Každá přihláška na pochod půjde do slosování o ceny – ty byly věnovány sponzory pochodu a hlavní cenou je tradičně spacák.