V. ročník Krušnohorských šlápot - 15.09.2012 - informace před pochodem

Cedulka na startu pochodu v roce 2011.Tento ročník bude tak trochu jubilejní - bude se pořádat již popáté...

Místo startu: Chomutov, Havlíčkova 3675 - ZŠ Duhová cesta.       Start otevřen od: 08:00 do: 09:30
Cíl: Chomutov, Havlíčkova 3675 - ZŠ Duhová cesta

Základní startovné: 30 Kč, děti do 7 let: 15 Kč, skauti: 25 Kč, pes (s nárokem na diplom): 5 Kč

    Trasy:
  • 12 km    Křímov - Křímovská přehrada - I. mlýn - Chomutov
  • 18 km    Nová Ves - Menhartice - Křímovská přehrada - I. mlýn - Chomutov
  • 23 km    Pohraniční - Medvědí vodopády - Menhartice - Křímovská přehrada - I. mlýn - Chomutov
                       Mohou se zúčastnit i rodiče

Letos se podíváme do severozápadní část.i Krušnohoří.
Pojďte s námi projít krásnou podzimní přírodu. Na začátek trasy vyjedete připraveným autobusem a pak už Vás čeká jedna z Krušnohorských cest, můžete si vybrat přesně tu svou. Jsou pro Vás připraveny tři - o délce 23, 18 a 12 km. Provedou Vás zaniklou obcí Menhartice, kde se můžete zastavit některého ze 3 pramenů, dále můžete navštívit kaskádové Medvědí vodopády s výškou 5 a 6 metrů a které rozhodně stojí za návštěvu. Všechny trasy prochází přes vodní dílo Křimov, kde bude možnost navštívit krásnou betonovou přehradu z let 1953-1958 a dozvědět se něco o jejím účelu a historii díky pracovníkům Povodí Ohře.
Dále trasy pokračují k Prvnímu mlýnu. Zde bude připraven oheň a bude možno se před cílem posilnit a opéct si vuřt, zakoupený na místě symbolickou cenu. Během pochodu Vás čekají kontrolní stanoviště, kde dostanete razítko do svého startovního lístku a budete mít možnost zakoupit drobné cukrovinky, kávu, čaj i již dávno zapomenutou pochoutku – chleba se sádlem a s cibulí.

Start i cíl jsou v Chomutově – u klubovny skautského střediska (budova soukromé ZŠ Duhová cesta) v Havlíčkově ulici č.p 3675 Chomutov , kde bude registrace účastníků, odtud budou odjíždět autobusy a zde také bude vyhodnocení losování.

A co na Vás čeká v cíli? Kromě radosti z absolvovaného pochodu dostane každý, kdo prošel všechny kontroly diplom, zdarma bramborovou polévku a čaj. Dále bude odměněn nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastník pochodu. Všechny startovní lístky budou ještě slosovány v tombole a ceny budou rozdány při příchodu v cíli. Pejsci jsou vítáni, i oni mohou dostat diplom.
Co na závěr? Určitě přijďte, přijeďte, připlavte – start je od 8.00 do 9:30, kdy odjezdy autobusů jsou v 8:45 a 9:45, vybrat si můžete z tras o délce 23 km, 18 a 12 km. Startovné je 30 Kč pro dospělého a 15 Kč pro dítě.